do not follow here
Dragon < LIVING fUTURE

Vesmírná loď Dragon Crew nebude opakovaně použitelná pro dopravu astronautů do vesmíru

Společnost SpaceX oznámila, že oproti původním plánům nebude opakovaně používat lodě Dragon Crew, které mají od příštího roku vynášet posádku na ISS. Dudůvodem je to, že při návratu z vesmíru bude Dragon, podobně jako jeho nákladní automatická verze, přistávat v oceánu a slaná voda loď poškodí natolik, že by bylo příliš náročné ji opět připravit pro let s posádkou. Použité lodě Dragon Crew tak budou zřejmě znovu použité pouze pro nákladní dopravu na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS.Všechno to začalo rozhodnutím, že Dragon Crew (někdy takže Dragon 2, nebo Dragon Crewed) nebude ke svému přistání používat trysky ale padáky a pro zmírnění pádu nebude přistávat na suché zemi ale na vodě. Tato verze lodí Dragon umožnila SpaceX rychlejší vývoj i certifikaci od NASA, bez které by Dragon s posádkou létat nemohl.

Vesmírné lodě Dragon Crew vychází ze současných lodí Dragon, které pro NASA vynáší na ISS náklad. Do vesmíru budou obě verze létat na raketě Falcon 9. První testovací mise Dragon Crew do vesmíru je plánována na konec tohoto roku, začátkem příštího roku by potom měla proběhnout první mise s posádkou.

Naopak společnost Boeing dál plánuje se svou lodí Starliner přistávat na souši a používat ji až 10x za sebou. S vývojem je však o kousek za SpaceX a první mise Starlineru bude o pár měsíců později.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Dragon

tag icon
Další články z kategorie
Dragon
Načítám stránku...
x zrušit