do not follow here
Starliner < LIVING fUTURE

Boeing se v prosinci chystá poslat vesmírnou loď Starliner na ISS, zatím bez posádky

Americká společnost Boeing oznámila aktualizované plány na testování vesmírné lodi CST-100 Starliner. Začátkem listopadu proběhne zkouška nouzového přerušení letu a v polovině prosince dlouho očekávaný let na ISS bez posádky. Teprve po těchto dvou testech může přijít na řadu let s posádkou, v něm však bude Boeing pravděpodobně předběhnutý společností SpaceX s vesmírnou lodí Crew Dragon.Aktuální plány společnosti Boeing oznámil John Mulholland, viceprezident a manažer pro komerční program společnosti na panelu během International Symposium for Personal and Commercial Spaceflight.

Při misi OFT (Orbital Flight Test) vyletí Starliner na raketě Atlas V k ISS, kde automaticky zakotví na 14 dní, poté se vrátí opět na Zemi. Během mise bude ověřeno fungování všech potřebných komponent přímo ve vesmíru, aby bylo možné přistoupit k bezpečnému pilotovanému letu. Termín pro pilotovaný let zatím nebyl určen, dá se očekávat někdy v první třetině příštího roku.

O něco napřed je společnost SpaceX, která už se svou lodí Crew Dragon absolvovala nepilotovaný let k ISS v dubnu. Podle čtvrtečního vyjádření Elona Muska je test bezpečnostního systému lodi plánován na přelom listopadu a prosince. Poté už by pilotovanému letu k ISS nemělo nic bránit. Let Crew Dragonu se očekává hned ze začátku roku 2020.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Starliner

Načítám stránku...
x zrušit