do not follow here
Roman Space Telescope < LIVING fUTURE

Plánovaný vesmírný teleskop Roman bude mít o 20 % vylepšené schopnosti

NASA vylepšila parametry vyvíjeného teleskopu RST (Roman Space Telescope), aby rozšířila jeho možnosti. Teleskop bude vybavený blízkým infračerveným filtrem, který rozšíří světelné spektrum, které bude moci teleskop pojmout, o celých 20 %. Teleskop Roman bude zkoumat vesmír ve viditelném a infračerveném světle.Roman Space Telescope

Nancy Grace Roman Space Telescope (NGRST, RST), Roman, a dříve také WFIRST (Wide Field Infrared Survey Telescope) je plánovaný vesmírný teleskop NASA. Jeho vypuštění je plánováno na rok 2025 a měl by pozorovat vesmír ve viditelném a infračerveném spektru elektromagnetického záření. Rozlišení snímků teleskopu bude 100x větší než u vesmírného teleskopu Hubble.

Teleskop Vlnová délka
(v nanometrech)
Hubble 200 - 1 700
James Webb 600 - 28 000
Roman 500 - 2 300
Viditelné spektrum se nachází v rozmezí 400 - 700 nanometrů. Menší vlnová délka se řadí do ultrafialového spektra, které částečně dokáže pozorovat teleskop Hubble. Naopak elektromagnetická radiace s vlnovou délkou nad 700 nanometrů je infračervené světlo, do kterého nejlépe prohlédne teleskop Jamese Webba.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Roman Space Telescope

tag icon
Další články z kategorie
Roman Space Telescope
Načítám stránku...
x zrušit