do not follow here
Mars < LIVING fUTURE

K Marsu zamíří dvě malé sondy na komerční sondě Photon od společnosti Rocket Lab

Společnost Rocket Lab vyhrála kontrakt NASA na výrobu dvojice vesmírných sond EscaPADE k Marsu. Rocket Lab poskytne tělo vesmírných sond, které bude založeno na Photonu - kostře, kterou chce firma nabízet svým klientům. Cílem mise EscaPADE je studium interakce atmosféry Marsu a slunečního větru a do vesmíru. Start mise je zatím plánovaný na rok 2024, kdy bude Mars v blízkosti Země při svém oběhu kolem Slunce.

MiseStartStatus
missions icon EscaPADE 08 / 2024 Plánovaná


Mise EscaPADE (Escape and Plasma Acceleration and Dynamics Explorers) měla původně využít startu rakety Falcon 9 s vesmírnou sondou Psyche. Ta nakonec poletí do pásu asteroidů na raketě Falcon Heavy, což změnilo i letový plán a NASA musela přehodnotit plány pro drobné sondy EscaPADE.

Paradoxně se pro tuto misi neuvažuje o startu na raketě společnosti Rocket Lab, která provozuje lehkou raketu Electron. Půjde však o jednu z prvních misí, která využije modulu Photon, který má klientům společnosti nabídnout tělo sondy. To bude pro každou misi osazeno jinými vědeckými instrumenty. Majitel společnosti Rocket Lab uvažuje o poslání Photonu také ke studiu Venuše.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Mars

Načítám stránku...
x zrušit