do not follow here
ISS < LIVING fUTURE

Z vesmírné lodi Sojuz připojené k ISS uniká chladící kapalina

Astronauti na palubě Mezinárodní vesmírné stanice měli včera vystoupit do volného prostoru, tato mise ale byla zrušena, poté co byl zjištěn únik materiálu z připojené vesmírné lodi Sojuz MS-22. Posádka stanice nyní loď zkoumá pomocí robotického ramene a hledá příčinu. Sojuz MS-22 přivezl v září trojici astronautů a na jaře by je měl zase odvézt, pokud toho loď nebude schopna, Rusko bude muset vyslat prázdnou náhradní.

MiseStartStatus
missions icon Soyuz MS-22 21. 9. 2022 - 28. 3. 2023 Ukončená: Částečný úspěch
missions icon Soyuz MS-23 24. 2. 2023 - 27. 9. 2023 Ukončená: Úspěch


Sojuz

Ruský systém pro dopravu do vesmíru. Kromě raket Sojuz disponuje ruská vesmírná agentura také vesmírnými loděmi Sojuz, které dopravují astronauty na Mezinárodní vesmírnou stanici.

Aktuálně

13:14
17.12.
Roskosmos nechal v pátek zažehnout motory Sojuzu, aby zjistili míru poškození lodi. Teplota v kabině při tom dosáhla 30 °C, což je v přijatelném rozmezí. Ostatní systémy pracovaly, jak mají. Zda bude tento Sojuz moci posloužit k návratu posádky na Zemi však zatím není zřejmé.
Vesmírná loď Sojuz MS-22 vynesla 21. září na oběžnou dráhu dva ruské kosmonauty Sergeje Prokopjeva a Dmitriho Petelina a amerického astronauta Franka Rubia. Jejich mise je plánovaná na půl roku, poté by stejná loď měla trojici astronautů vrátit na Zemi.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
ISS

Načítám stránku...
x zrušit