do not follow here
Hvězdy < LIVING fUTURE

Astronomové poprvé pozorovali protohvězdu opouštějící své rodiště

Hvězdy vznikají v hustých oblacích plynů, kde dochází ke shlukování materiálu. Podle teorie se z těchto oblastí dostávají do okolních regionů galaxie, avšak tento proces zatím nebyl pozorován. Až nyní se astronomům podařilo identifikovat rychle se pohybující hvězdu, která míří ven ze svého rodiště.Hvězda s označením G352.63-1.07 byla objevena pomocí observatoře ALMA, která astronomům umožnila změřit její polohu a rychlost s vysokou přesností. Astronomové zjistili, že G352.63-1.07 se od svého mateřského oblaku vzdaluje rychlostí -2,3 kilometru za sekundu. To je mnohem rychleji než průměrná rychlost mladých hvězd, což naznačuje, že G352.63-1.07 je vymrštěna ze svého rodiště.

Astronomové také zjistili, že G352.63-1.07 je umístěna v centrální prohlubni svého mateřského oblaku. To naznačuje, že hvězda byla kdysi v oblaku uvnitř a byla vymrštěna během jeho formování.

Objev G352.63-1.07 poskytuje nové důkazy o tom, že kolaps oblaku je hlavním mechanismem pro únik hvězd. To je proto, že hvězdná rychlost a poloha jsou v souladu s vymrštěním z oblaku během jeho kolapsu.

Objev G352.63-1.07 také vyvolává řadu otázek. Například, jak se hvězda stala tak energetickou? A jaká je role interakcí více hvězd v procesu vymrštění? Budoucí studie se budou snažit odpovědět na tyto otázky a identifikovat více unikajících hvězd v jejich počátečních fázích úniku.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Hvězdy

tag icon
Další články z kategorie
Hvězdy
Načítám stránku...
x zrušit