První modul pro automatickou vesmírnou loď Cygnus byl dopraven z Evropy do Ameriky

Společnost Thales Alenia Space oznámila, že dodala Orbital Sciences první nákladní modul z italského Turína. Ve Virginii jej společnost Orbital Sciences spojí se servisním modulem a dokončí tak výrobu své vesmírné lodi Cygnus, se kterou chce pro NASA dopravovat náklad na ISS v rámci programu COTS (Commercial Orbital Transportation Services).

Cygnus

Cygnus Automatická nákladní vesmírná loď společnosti Orbital Sciences (od roku 2018 Northrop Grumman Innovation Systems). Jejím úkolem je zásobování Mezinárodní vesmírné stanice ISS nákladem.První demonstrační let lodi Cygnus s pomocí rakety Taurus II je naplánovaná na letošní prosinec. Italská společnost Thales Alenia Space po demonstračním letu dodá dalších 8 modulů, které jsou založeny na jejím designu pro Multi-Purpose Logistics Module, který byl používán v raketoplánech pro přepravu zásob na ISS. Pět z těchto modulů bude mít o něco větší kapacitu a odlišný design.

Automatická dopravní loď Cygnus bude startovat s pomocí raket Taurus II a s pomocí vlastních trysek a navigace se dostane až k Mezinárodní vesmírné stanici, kde bude zachycena robotickým ramenem stanice a ukotvena na modulu Harmony. Nosnost základní verze je 2000 kilogramů, u těžšího modulu to je 2700 kilogramů. Kontrakt mezi NASA a Orbital Sciences byl sjednán na 8 zásobovacích letů k ISS v letech 2011-2015.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
ISS