Vesmírná loď Dragon podstoupí finální test už letos v prosinci, automaticky zakotví u ISS

Představitelé kalifornské společnosti SpaceX a NASA se shodli, že "technicky" souhlasí s tím, aby raketa Falcon 9 s kapslí Dragon odstartovala 30. listopadu 2011 k Mezinárodní vesmírné stanici. Ještě ale nejde o finální svolení k provedení této mise, je totiž třeba vše důkladně naplánovat, protože jde o zcela nový postup, se kterým se původně nepočítalo.

Dragon 1

Dragon 1 První verze automatické vesmírné lodi společnosti SpaceX. Sloužila k zásobování Mezinárodní vesmírné stanice, v roce 2020 bude nahrazena vylepšenou verzí Dragon 2.Společnost SpaceX by měla podle stávajícího plánu provést dva testovací lety k ISS, jeden testující přiblížení k orbitální stanici a druhý, při kterém by Dragon u stanice zakotvil. Po úspěšném testovacím letu v loňském roce, si ale SpaceX věří a požádala NASA o sloučení obou misí do jediné, snaží se tím urychlit testovací fázi své vesmírné lodi.

Cílem SpaceX je vyvinout Dragon ve spolehlivou automatickou vesmírnou loď řízenou na dálku, která bude dopravovat zásoby na ISS. Poté bude Dragon modifikován, aby mohl dopravovat na ISS také astronauty. Následně SpaceX plánuje i lety mimo Zemi nebo Měsíc a chce být první soukromou společností poskytující komerční lety na Mars.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Dragon