do not follow here
Roskosmos < LIVING fUTURE

Vada, která způsobila nehodu progressu, vznikla už při výrobě a neměla by se opakovat

Příčina nehody zásobovací lodi progress 24. srpna byla vystopována až k přívodu paliva do motoru třetího stupně nosné rakety Sojuz U. Podle posledních zjištění vyšetřovací komise, která byla okamžitě ustanovena, vznikla tato chyba už při výrobě, nicméně jde o náhodný kaz, který by se neměl opakovat.V následujících týdnech bude následovat kontrola už vyrobených zařízení podobných tomu, které koncem srpna selhalo. Komise vedená Anatoly Koroteevem také navrhuje zpřísnění kontrol raket a umístění kamer v továrně. Starty sojuzů budou podle Roskosmosu pokračovat v závislosti na stavu motorů, konkrétní letový plán ale zveřejněn nebyl.

Odborníci přijímají vysvětlení příčina nehody progressu s pozitivním ohlasem. Znamená to totiž, že by mohly ruské rakety brzy opět začít létat na oběžnou dráhu a Mezinárodní vesmírná stanice zřejmě nebude opuštěna, s čímž některé krizové plány počítaly na letošní listopad.

Oficiální vysvětlení od Roskosmosu:
Na základě analýzy chování třetího stupně při startu rakety a výsledcích telemetrických dat, se došlo k závěru, že snížená spotřeba paliva v motoru byla způsobena kontaminací traktu, který palivo do motoru přivádí. To vedlo k narušení podmínek provozu a snížení výkonu motoru a jeho následnému vypnutí. Členové vyšetřovací komise se shodují, že chyba ve výrobě, která to celé způsobila byla náhodná, nicméně rozhodnutí o provozuschopnosti zařízení musí následovat po důrazné kontrole ihned po smontování.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Roskosmos

tag icon
Další články z kategorie
Roskosmos
Načítám stránku...
x zrušit