do not follow here
Energie < LIVING fUTURE

NASA ohlásila dvě nové mise, které prověří přenos energie a nové baterie

Obě nově ohlášené mise jsou součástí programu NASA Game Changing Development Program, jejich úkolem je prověřit využití zcela nových technologií, které by mohly mít velký vliv na budoucí mise a případně i využití v jiných oblastech než pouze ve vesmíru. Cílem tohoto programu NASA je využít relativně připravené technologie, které by mohly mít velký dopad na budoucí vesmírný průzkum.Ride the Light
V rámci projektu Ride the Light vyvine NASA externí zdroj energie, kterou bude pomocí laseru přenášet na dálku. Využití tohoto přenosu energie NASA vidí v napájení některých vesmírných sond, případně také letounů v zemské atmosféře. Prověří také přenosy energie na povrchu a uplatnění těchto technologií v různých oblastech. Během první fáze rozdala NASA 3 miliony dolarů několika společnostem, po kterých nyní požaduje koncepty k projektu Ride the Light. Následovat by měl výběr konkrétní mise v roce 2013.
Amprius
NASA rovněž vybrala společnost Amprius Inc., která společně s JPL a Glenn Research Center bude pokračovat na vývoji baterie, která najde využití u budoucích misí NASA. Společnost Amprius už vyvinula unikátní vysokokapacitní anodu pro lithium-iontové baterie a s pomocí zhruba tří čtvrtin milionu dolarů od NASA by měla optimalizovat materiálové využití. Cílem je vyvinout speciální baterii, která bude dobře pracovat při extrémně nízkých teplotách, které ve vesmíru panují.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Energie

tag icon
Další články z kategorie
Energie
Načítám stránku...
x zrušit