V USA byla založena první soukromá společnost dedikovaná těžbě nerostných surovin ve vesmíru

Společnost Planetary Resources byla založena Peterem Diamandisem (zakladatel soutěže X Prize), který pro projekt komerční těžby ve vesmíru získal podporu hned několik významných lidí. Za projektem Planetary Resources se tak objevují jména jako Larry Page, Eric Schmidt (Google), James Cameron (režisér), Charles Simonyi (Microsoft).

Vesta

Vesta Snímek povrchu planetky Vesta pořízený vesmírnou sondou Dawn ze vzdálenosti 680 kilometrů od povrchu.Konkrétní plány nově založené společnosti zatím nejsou známé, cíl je ale jasný: využít obrovského množství nerostných surovin, které se ve sluneční soustavě nachází. Prvním cílem zřejmě bude nějaká planetka, která na rozdíl od Měsíce nebo jiných planet nedisponuje výraznou gravitací a usnadňuje tak odlet s nákladem.

Těžba ve vesmíru je však sice potenciálně velmi výnosná, na druhou stranu rozjezd tohoto oboru bude stát nemalé peníze. Technologie pro těžbu v takových podmínkách neexistují, nemluvě o dopravě ve vesmíru nebo z oběžné dráhy na Zemi. Získávání surovin ve vesmíru ale zakladatelé Planetary Resources vidí jako přirozený vývoj lidské civilizace a hodlají se s nástrahami trhu ve vesmíru poprat. Přejme jim hodně štěstí, protože to nebudou mít lehké.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Těžba ve vesmíru
tag icon
Další články z kategorie
Těžba ve vesmíru