do not follow here
Dragon < LIVING fUTURE

První z dvanácti komerčních cest Dragonu k ISS odstartuje dnes z Floridy

Vesmírná loď Dragon se dnes vydá na svou první ostrou cestu k Mezinárodní vesmírné stanici. Start rakety je naplánován na pondělí ráno, 2:35 středoevropského času z mysu Canaveral na Floridě (20:35 místního času v neděli), Dragon doletí k ISS o tři dny později. Nákladem je asi půl tuny zásob pro astronauty na palubě orbitální stanice.Jde o první z dvanácti cest Dragonu, které NASA poptává u společnosti SpaceX, která vesmírnou loď Dragon a rakety Falcon vyvíjí a provozuje. Dragon vyletí do vesmíru na dvoustupňové raketě Falcon 9, která jej vynese na oběžnou dráhu. 11 minut po startu Dragon rozevře své solární panely a vydá se na třídenní cestu k orbitálnímu komplexu. Po přiblížení ke stanici bude Dragon zachycen robotickým ramenem a ručně ukotven na jednom z portů stanice.

Pro Dragon je to už druhá cesta k ISS, mise CRS SpX-1 je však první plnohodnotná komerční zásobovací mise k ISS. Při testovacím letu, který proběhl letos v květnu, Dragon dopravil na ISS pouze zbytné zásoby, u kterých by až tak nevadilo kdyby byly ztraceny při případném zničení lodi.

Nákladem mise CRS SpX-1 je mimojiné také mrazící zařízení, které bude sloužit pro provádění experimentů za chladu a ve stavu beztíže a k uchování vzorků z experimentů. Mezi další položky nákladu patří různé experimenty a zásoby pro posádku.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Dragon

tag icon
Další články z kategorie
Dragon