Téměř 80 tisíc zájemců se přihlásilo na jednosměrnou cestu na Mars

Za pouhé dva týdny se přihlásilo 78 tisíc zájemců o projekt kolonizace Marsu, který vyhlásila holandská společnost Mars One. V rámci tohoto projektu by měla v roce 2022 začít výstavba trvalé kolonie na rudé planetě, jejíž obyvatelé se stanou na trvalo marťany. Část financí pro tento projekt hodlá Mars One získat prostřednictvím reality show, která bude celý projekt provázet. Do konce srpna, kdy končí přihlašovací fáze, očekává společnost Mars One až půl milionu zájemců o jednosměrnou cestu na Mars.

Mars One

Mars One Přistávací moduly, se kterými čtyřčlenné posádky přiletí na planetu Mars, poslouží jako obytné prostory, kolem kterých kolonie postupně vyroste.První čtyřčlenná posádka by měla přiletět na Mars v roce 2023, každé dva roky potom přiletí další skupiny lidí, kteří budou postupně rozšiřovat kolonii. Kromě konstrukce nových obytných částí, skleníků a dalších zařízeních nutných pro chod kolonie, budou první marťané také zkoumat geologii planety a hledat známky života.

Chcete také prožít zbytek svého života na sousední planetě? Máte pořád šanci, navštivte webovou stránku projektu Mars One a nahrajte své video, ve kterém vysvětlíte proč právě vy jste vhodným kandidátem na jednoho z prvních kolonizátorů vesmíru.

S jakými technologiemi do vesmíru poletíte?
Mars One plánuje využít služeb americké společnosti SpaceX a pro start těžkých nákladů ze Země zřejmě použije zatím stále vyvíjenou raketu Falcon Heavy. Pro cestu k Marsu bude na oběžné dráze Země sestavena meziplanetární loď složená z modifikované lodi Dragon a obytného modulu vyvinutého evropskou společností Thales Alenia Space. Po přistání na Marsu bude posádka pracovat s dalším zařízením jako je rover s dojezdem až 80 kilometrů, orbitální komunikační družice a další.
Líbil se Vám tento článek?

Podpořte tento web sdílením našeho obsahu:

Chcete vědět o dalším článku?

Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích.


Další zprávy z kategorie Cesta lidí na Mars

Podle Elona Muska by mohla první Starship letět k Marsu už za 4 roky

20. 10. 2020 (novější než zobrazený článek)

Společnost SpaceX zatím zkouší čím dál komplexnější prototypy vesmírné lodi Starship a podle Elona Muska by první z nich mohla už za 4 roky letět k Marsu. Kromě toho by už za dva roky mohla letět první Starship k Měsíci, kam by pro NASA mohla vozit náklad. Během několika týdnů by testy měly dojít do fáze, kdy budou prototypy létat do výšky několika kilometrů.

celý článek

Americký prezident dal NASA za úkol přistát na Měsíci a pokračovat dál do sluneční soustavy

12. 12. 2017 (novější než zobrazený článek)

Americký prezident Donald Trump podepsal v pondělí dekret, kterým dává NASA za úkol zaměřit se opět na cesty na Měsíc a dál do vesmíru. Tentokrát však nejde o pouhou návštěvu Měsíce, jako tomu bylo před 45 lety, kdy na Měsíc vstoupil poslední člověk, ale USA tam mají zůstat, tedy vybudovat stálou přítomnost. Zároveň nemá jít o poslední cíl, ale pouze o vstupní bránu do sluneční soustavy, ve stejném dekretu dostává NASA za úkol dostat lidi až na Mars.

celý článek

NASA zvažuje nukleární pohon pro vesmírnou loď, která má letět k Marsu

24. 8. 2017 (novější než zobrazený článek)

Americká vesmírná agentura NASA zkoumá možnosti jak dopravit náklad a posádku k Marsu při budoucích misích. Aktuální pohony vesmírných lodí mají jen omezené možnosti a cesta je dlouhá, je tedy na místě uvažovat o nových způsobech, nových možnostech. Jednou z takových možností je nukleární pohon, který by byl úspornější než chemické motory a výkonnější než motory iontové. Agentura tak spojila síly se společností BWX Technologies (BWXT) a jejich společným cílem je vyvinout zcela nové nukleární reaktory, které by poháněly vesmírné lodi cestující k Marsu.

celý článek

Mezinárodní skupina vesmírných agentur vydala aktualizovaný plán průzkumu vesmíru

23. 8. 2013 (novější než zobrazený článek)

Skupina ISECG (International Space Exploration Coordination Group) vydala 20. srpna aktualizaci své strategie Global Exploration Roadmap (GER), která si klade za cíl vytyčit milníky pro průzkum vesmíru, který by měl být završen přistáním lidské posádky na povrchu Marsu. Hlavním důvodem k aktualizovanému vydání této cestovní mapy má být zapracování plánů národních agentur, které se objevily od posledního vydání strategie v roce 2011.

celý článek

NASA vyvíjí novou laboratoř pro ISS, kde bude pěstovat rostliny

19. 2. 2013

Inženýři v Kennedyho vesmírném středisku na Floridě pracují na projektu, který brzy oživí Mezinárodní vesmírnou stanici, a to doslova. Vyvíjí velkou komoru, ve které budou dlouhodobě pěstovat rostliny a zkoumat vliv mikrogravitace na jejich růst a vývoj. Výsledky výzkumu potom budou uplatněny třeba pro cestu na Mars, nebo jakoukoliv podobnou dlouhodobou vesmírnou misi.

celý článek

NASA chce postavit vesmírnou stanici za oběžnou drahou Měsíce, ale možná také ne

30. 9. 2012

Na internetu i v dalších médiích se objevily zprávy o plánech NASA na vybudování vesmírné stanice Gateway v Lagrangeově bodu 2 systému Země - Měsíc. Šlo by o základnu, ze které by probíhal průzkum odvrácené strany Měsíce, přilehlých planetek a v neposlední řadě také startovací místo pro první pilotovanou misi na Mars. Jde o téma, kterého se média s radostí chytla, je však třeba tyto naděje krásné budoucnosti ve vesmíru trošku přibrzdit, a to z prostého důvodu - nejsou peníze.

celý článek

Komise vybrala šest členů posádky, kteří si na Havaji vyzkouší stravu při letu na Mars

10. 7. 2012

Z více než 700 přihlášek vybrala porota na University of Hawaii šest jedinců, kteří se zúčastní simulované mise na Mars HI-SEAS (Hawaii Space Exploration Analog and Simulation). Začátkem příštího roku se tým přesune do opuštěné oblasti lávových polí na Havaji, kde budou po 4 měsíce simulovat cestu na rudou planetu. Hlavním cílem mise HI-SEAS je otestovat stravování posádky, vedlejší úkol potom bude mít každý z členů posádky jiný.