do not follow here
Cesta lidí na Mars < LIVING fUTURE

Téměř 80 tisíc zájemců se přihlásilo na jednosměrnou cestu na Mars

Za pouhé dva týdny se přihlásilo 78 tisíc zájemců o projekt kolonizace Marsu, který vyhlásila holandská společnost Mars One. V rámci tohoto projektu by měla v roce 2022 začít výstavba trvalé kolonie na rudé planetě, jejíž obyvatelé se stanou na trvalo marťany. Část financí pro tento projekt hodlá Mars One získat prostřednictvím reality show, která bude celý projekt provázet. Do konce srpna, kdy končí přihlašovací fáze, očekává společnost Mars One až půl milionu zájemců o jednosměrnou cestu na Mars.První čtyřčlenná posádka by měla přiletět na Mars v roce 2023, každé dva roky potom přiletí další skupiny lidí, kteří budou postupně rozšiřovat kolonii. Kromě konstrukce nových obytných částí, skleníků a dalších zařízeních nutných pro chod kolonie, budou první marťané také zkoumat geologii planety a hledat známky života.

Chcete také prožít zbytek svého života na sousední planetě? Máte pořád šanci, navštivte webovou stránku projektu Mars One a nahrajte své video, ve kterém vysvětlíte proč právě vy jste vhodným kandidátem na jednoho z prvních kolonizátorů vesmíru.

S jakými technologiemi do vesmíru poletíte?
Mars One plánuje využít služeb americké společnosti SpaceX a pro start těžkých nákladů ze Země zřejmě použije zatím stále vyvíjenou raketu Falcon Heavy. Pro cestu k Marsu bude na oběžné dráze Země sestavena meziplanetární loď složená z modifikované lodi Dragon a obytného modulu vyvinutého evropskou společností Thales Alenia Space. Po přistání na Marsu bude posádka pracovat s dalším zařízením jako je rover s dojezdem až 80 kilometrů, orbitální komunikační družice a další.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Cesta lidí na Mars

tag icon
Další články z kategorie
Cesta lidí na Mars
Načítám stránku...
x zrušit