ISS < LIVING fUTURE

Z Mezinárodní vesmírné stanice uniká vzduch, posádka hledá díru v plášti ruského modulu

Ruská vesmírná agentura oznámila, že se astronautům na ISS podařilo identifikovat modul, ze kterého uniká z orbitální stanice vzduch. Nachází se v ruském modulu Zvezda, který tvoří centrální část ruské části stanice. Aktuálně astronauti hledají, kde přesně je porušený plášť modulu. Únik vzduchu je malý a aktuálně nepředstavuje žádný problém pro tříčlennou posádku stanice.

ISS a raketoplán Endeavour

ISS a raketoplán Endeavour jedna ze série unikátních fotografií amerického raketoplánu a Mezinárodní vesmírné stanice. Autorem fotografií je italský astronaut Paolo Nespoli, který byl při jejich pořízení na palubě ruské lodi sojuz.Problém s únikem vzduchu řeší posádka ISS už od srpna. V noci z pondělí na úterý byl detekován nárůst unikajícího vzduchu, ale NASA později upřesnila, že šlo o falešný poplach. Nárůst unikající atmosféry byl pouze zdánlivý a byl způsobený změnou teploty.

14. října by měli podle plánu na ISS přiletět další tři astronauti v ruské vesmírné lodi Sojuz. Několik týdnů poté poletí ke stanici také vesmírná loď Crew Dragon se čtyřčlennou posádkou.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
ISS
tag icon
Další články z kategorie
ISS