JUICE < LIVING fUTURE

Sonda JUICE k planetě Jupiter podstoupila simulaci extrémních podmínek v obřím zařízení LSS

Evropská vesmírná sonda JUICE úspěšně prošla další testovací fází, ve které úspěšně zvládla testování odolnosti v zařízení Large Space Simulator (LSS). Sonda, která míří k planetě Jupiter, bude muset zvládnout teploty mezi -180 a 250 °C a silně radiační prostředí. V komoře o rozměrech 10x10x15 metrů, která je pro tyto účely největším zařízením v Evropě, prošla kromě teplotních testů také vakuem.

MiseStartStatus
missions icon JUICE 08 / 2023 Plánovaná


JUICE

Evropská mise JUICE (Jupiter Icy Moons Explorer, dříve ESJM) bude mít za úkol studovat měsíce planety Jupiter. Jejím hlavním cílem je Ganymede, který bude obíhat. Zkoumat bude ale také měsíce Europa a Calisto.

Start rakety Ariane 5 se sondou JUICE je plánovaný na rok 2022, v roce 2029 by měla dorazit k Jupiteru a v roce 2032 vstoupí na oběžnou dráhu měsíce Ganymede.

Aktuálně

29.07.
2021
Sonda JUICE prošla úspěšně testováním v Large Space Simulator


Solární panely pro vesmírnou sondu JUICE jsou připraveny

(říjen 2020) Všech deset solárních panelů pro evropskou sondu JUICE (Jupiter Icy Moons Explorer) dorazilo do Nizozemí, kde budou připevněny na samotnou sondu. Každý z panelů má 2,5 x 3,5 metrů a dohromady budou mít plochu 87,5 metrů čtverečních. Velké solární panely jsou u planety Jupiter klíčové, protože Slunce zde nezáří tolik jako u Země. Sonda JUICE bude mít solární panely uspořádané do dvou velkých plus po svých stranách.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
JUICE