Astronomové prozkoumali kulové hvězdokupy v galaxii Messier 85 a identifikovali v ní tři různé typy těchto specifických uskupení hvězd. Každá z nich má jinou barvu, rychlost a složení a zdá se, že každá z nich vypovídá o specifické události, která se v této galaxii stala.
Hvězdokupy jsou skupiny hvězd vázané dohromady vlastní gravitací. Dělí se na dvě hlavní skupiny: Otevřené hvězdokupy a Kulové hvězdokupy. Struktura otevřených hvězdokup byla narušena vnějšími gravitačními vlivy, jednotlivé hvězdy však dál putují vesmírem stejným směrem a rychlostí. Jejich hvězdy jsou relativně mladé a ve hvězdokupě jich bývá několik stovek. Kulové hvězdokupy (globular clusters) jsou gravitací pevně vázány do kompaktní struktury, která může mít v průměru přes 100 světelných let. Jejich hvězdy jsou zpravidla staré víc než 10 miliard let a pochází tedy z raného vesmíru. Kulové hvězdokupy obsahují hvězdy populace II, které vznikly z počátečního materiálu v galaxii.
Galaxie Messier 85 (M85, NGC 4382) se nachází ve vzdálenosti 60 milionů světelných let a zřejmě se jedná o výsledek dávného spojení s jinou galaxií. Vědci na rozdíl od předchozích studií prozkoumali okraje galaxie, kde identifikovali 89 kulových hvězdokup. Ty rozdělili podle jejich barev do tří skupin: modré (BGC, Blue Globular Clusters), zelené (GGC) a červené (RGC). Hvězdokupy ve všech tří skupinách mají stáří kolem 10 miliard let, liší se však od sebe v jiných charakteristikách. Například zelené hvězdokupy mají vyšší radiální rychlost než modré a červené a jsou srovnané s hlavní osou galaxie. Modré hvězdokupy mají zase nejnižší metalicitu a nejvíce se podobají podobným strukturám v obdobně velkých galaxiích, pravděpodobně také vznikly jako ostatní kulové hvězdokupy. Vědci usuzují, že tyto skupiny hvězdokup vznikly rozdílnými způsoby. Je pravděpodobné, že některé ze zmíněných skupin hvězdokup jsou výsledkem nedávných galaktických kolizí. Je nicméně nutné další studium této galaxie a jejích hvězdokup, aby bylo možné určit, jak jednotlivé skupiny hvězdokup přišly ke svým specifickým charakteristikám.