do not follow here
Psyche (sonda) < LIVING fUTURE

Vesmírná sonda k planetce Psyche prochází sestavením, do startu zbývá jeden rok

Vesmírná mise Psyche má nyní zhruba jeden rok do svého startu. Aktuálně probíhá instalace jednotlivých vědeckých instrumentů. Do fáze integrace NASA projekt posunula před půl rokem. Po sestavení projde sonda ještě důkladným testováním. Start mise je plánován na srpen 2022 a přílet k planetce v Hlavním pásu mezi Marsem a Jupiterem čtyři roky na to.Psyche (sonda)

Během 21 měsíců primární mise bude sonda z oběžné dráhy zkoumat geologii, složení a magnetické pole planetky. Vědci si od toho slibují zjistit více o formaci planet ve sluneční soustavě.

Aktuálně

19:31
25.08.
Vesmírná sonda Psyche má integrovaný magnetometr a laserovou komunikační jednotku. Na řadě nyní bude instalace spektrometru a kamer.
V loňském roce se inženýři soustředili na vývoj jednotlivých vědeckých instrumentů a pohonné jednotky a dalších potřebných systémů sondy. Tyto součásti jsou nyní postupně převáženy do laboratoře JPL (Jet Propulsion Laboratory, patří pod NASA), kde budou integrovány do výsledné vesmírné sondy.

Psyche (planetka)

Planetka Psyche (16 Psyche) je jedním z nejmasivnějších těles v pásu asteroidů mezi planetami Mars a Jupiter. Má zhruba kulatý tvar a v průměru měří přes 200 kilometrů. Jedná se o těleso bohaté na kovy (planetka typu M) s vysokou hustotou. Vědci předpokládají, že podobné objekty jako Psyche mohly být krátce po vzniku sluneční soustavy zárodky planetárních jader.

Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Psyche (sonda)

tag icon
Další články z kategorie
Psyche (sonda)
Načítám stránku...
x zrušit