do not follow here
ISS < LIVING fUTURE

Na Mezinárodní vesmírnou stanici doletěla trojice ruských kosmonautů v ukrajinských barvách

V pátek odpoledne odletěla z kazašského kosmodromu Bajkonur ruská vesmírná loď Sojuz MS-21 se třemi ruskými kosmonauty. Ještě týž den večer doletěli na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS a rozšířili počet jejích obyvatel na 10. K překvapení posádky na stanici na její palubu vstoupili ve výrazně žlutých kombinézách s modrými prvky.

MiseStartStatus
missions icon Soyuz MS-21 18. 3. 2022 - 29. 9. 2022 Ukončená: Úspěch
Mise tří ruských kosmonautů by měla podle plánů trvat 6 měsíců. Ruská vesmírná agentura se k jejich akci zatím oficiálně nevyjádřila. Podle velitele vesmírné lodi Sojuz prostě měli ve skladu přebytek žluté látky. Podobné barvy používá také Moskevsko-baumanská státní technická univerzita, kterou všichni tři členové posádky studovali.

Nabízí se tak hned několik možných vysvětlení barevné kombinace kombinéz ruských kosmonautů. Není se čemu divit, z vesmírné stanice se mají za půl roku vrátit zpět do Ruska a za nesouhlas s Ruskou válkou by jim mohl hrozit postih. Doufejme, že v té době už bude situace na Ukrajině klidnější a lidé v Rusku budou moci svobodně vyjadřovat svůj názor.

Posádka MS-21

  • Oleg Artemyev
  • Denis Matveev
  • Sergey Korsakov
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
ISS

Načítám stránku...
x zrušit