Lockheed Martin představil středisko pro simulaci vesmírných operací, kde bude testovat Orion

Space Operations Simulation Center (SOSC) se nachází v zařízení Waterton nedaleko Denveru v americkém státě Colorado a bude sloužit k testování nových technologií souvisejícími s lidskými lety do vesmíru. Součásti simulačního centra jsou makety několika modulů ISS a vesmírné lodi Orion ve skutečné velikosti, které budou sloužit pro vyzkoušení postupů při přiblížení a dokování k orbitální stanici.

Vesmírná loď Orion

Vesmírná loď Orion na cestě k Mezinárodní vesmírné stanici ISS. Aktuálně je první prototyp vesmírného modulu Orion testován společností Lockheed Martin, do provozu by měl být Orion zařazen nejdříve v roce 2016.V SOSC se připravují testy Relativního navigačního systému Orionu, který využívá inovativního navigačního senzoru STORRM, který bude otestován v reálných podmínkách při nadcházející misi STS-134 raketoplánu Endeavour k Mezinárodní vesmírné stanici. Právě testování subsystému STORRM by měl být dokončen ještě před uskutečněním prvního orbitálního letu.

První orbitální test by měl proběhnout v roce 2013 a na rok 2016 je plánován start běžného provozu vesmírné lodě Orion. Společnost Lockheed Martin během vývoje vesmírného dopravního prostředku přišla s návrhy několika misí, na které by mohl být Orion vyslán. Jsou mezi nimi již zmíněné mise k ISS a jiným zařízením na oběžné dráze Země, cesty na Měsíc, k asteroidům nebo Lagrangeovým bodům systému Země-Měsíc. To vše by mělo být předehrou k finálnímu cíli, planetě Mars.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Lety do vesmíru