do not follow here
Vesmírné sondy < LIVING fUTURE

Tři nové vesmírné mise NASA jsou dalším krokem vývoji budoucích vesmírných technologií

Americká agentura pro letectví a vesmír (NASA) vybrala tři návrhy vesmírných misí, které se dočkají realizace v letech 2015-2016. Jde hlavně o testování nových technologií a předvedení jejich fungování přímo ve vesmíru, prověří tak doposud nejpřesnější atomové hodiny, vypustí solární plachetnici a otestuje komunikaci ve vesmíru prostřednictvím laseru.Tyto tři mise byly vybrány proto, že zapadají do koncepce NASA, kdy agentura systematicky vyvíjí a testuje technologie, které jsou nezbytným předpokladem pro rozšíření aktivit ve vesmíru, jsou relativně levné, a měly by přinést ovoce v krátké době. Začátky tří misí jsou plánovány na roky 2015 a 2016.

Laser Communications Relay Demonstration (Laserová komunikace)
Vedoucím vědeckého týmu, který bude mít na starosti vývoj technologie pro komunikaci prostřednictvím optických signálů, bude David J. Israel, hlavní vědecká kapacita ve vesmírném středisku Goddard. Cílem projektu je předvést technologii, která by měla umožnit velké datové přenosy u budoucích meziplanetárních vesmírných misí.
Deep Space Atomic Clock (Atomové hodiny)
Tento projekt představí přímo ve vesmíru nový způsob měření času, který je až 10x přesnější než dnes používané systémy. Jde o technologii mercury-ion, která je jedním z nejpřesnějších způsobů jak měřit čas, podle vědců, kteří tyto hodiny vyvinuly se nezpozdí ani nepředběhnou o více než sekundu za miliardu let. Přesné měření času je nutností jak v globální navigaci tak ve vesmírných misích za oběžnou dráhu Země.
In-Space Demonstration of a Mission-Capable Solar Sail (Solární plachetnice)
Posledním projektem je demonstrace alternativního vesmírného pohonného systému - plachtění. NASA chce rozvinout solární plachtu, která bude 7x větší než dosavadní největší a prokázat použitelnost solárních plachetnic v průzkumu vesmíru. Nová solární plachetnice by měla být připravena do tří let.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Vesmírné sondy

tag icon
Další články z kategorie
Vesmírné sondy
Načítám stránku...
x zrušit